Εμφανώς αγχωμένος και χωρίς να πιάσει καλή απόδοση σε κανένα σημείο του παιχνιδιού, ο Πανναυπλιακός υποχρεώθηκε σε οδυνηρή εντός έδρας ισοπαλία από την Κύμη. Αν και προηγήθηκε νωρίς (25′) στο σκορ με τον Αγγελόπουλο, βρέθηκε να χάνει με 1-2 στην αρχή του Β’ ημιχρόνου κι ενώ οι φιλοξενούμενοι δεν έδειχναν κάτι το ιδιαίτερο. Στη συνέχεια οι παίκτες του Πανναυπλιακού προσπάθησαν να επανέλθουν στο παιχνίδι, με ανορθόδοξο, ως επί το πλείστον, τρόπο και τελικά ευτύχησαν να ισοφαρίσουν στο 89′ με τον Γκολέμη, γλιτώνοντας τα χειρότερα, και μάλιστα ένα λεπτό αργότερα είχαν δοκάρι με τον ίδιο παίχτη.

Κομβικές αποδείχθηκαν οι απουσίες Γκολέμη και Καραμάνου, αφού στο κέντρο σε πολλές στιγμές φαινόταν να υπάρχει μόνο ο Ζίου.

Πάντως, ανεξάρτητα από την κακή εικόνα της ομάδας, θεωρώ ότι η γκρίνια και οι αποδοκιμασίες δεν βοηθούν να γίνουν τα πράγματα καλύτερα. Πολύ περισσότερο όταν μιλάμε για μία ‘έδρα’ που φέτος δεν έχει ‘σπρώξει’ ούτε στο ελάχιστο την ομάδα.